Tekirdağ Hayrabolu Mutlu Son Masaj Uzel

By | Aralık 1, 2018

Bebeklere uygulanan masaj hareketleri konusunda anne ve babalar oldukça yetersiz kalmakta ve hareketlerin nasıl doğru uygulanacağı hususunda tereddütler yaşamaktadır. Tekirdağ hayrabolu mutlu son masaj Öncelikle hareketleri uygulayacak kişinin ve ortamın çok soğuk olmaması gereklidir. Bebeğin durumu da oldukça önemlidir. Tok bir bebeğe bu hareketler uygulanmamalıdır. Hayrabolu mutlu son masaj Aksi halde midesinde bulunan besinleri sindirmeden çıkarması olasılığı bulunmaktadır.

Hareketlerin uygulanması aşamasında ellerin daha kaygan olabilmesi için bir krem ve yağda kullanılabilir. Bunun bebeğin hassasiyetine göre tercih etmeniz doğru olacaktır. Tekirdağ hayrabolu mutlu son masaj . hareketlerine aşağıdan yukarıya doğru başlanması uygun olacaktır. Öncelikle ayakları ve bacak kısımları, karın ve omuz kısımları en sona ise baş ve kolları olarak işleme deva edebilirsiniz. Bütün bu hareketleri yaparken bebeğiniz mutlaka sırt üstü bir pozisyonda yatırılıyor olmasına dikkat ediniz.

Diğer yandan eğer hareketlere olumlu dönütler aldınız ve bebeğiniz bu durumdan hoşlanmaktaysa sırtınıza uygulayacağınız masaj hareketleri ile devam edebilirsiniz. Bunun için en uygun olan ise annenin bebeği kucağına alarak bu hareketleri uygulayabilme şansıdır. Bu sayede bebek daha rahat edecektir.