Tekirdağ Kapaklı Masaj Salonu Zühre

By | Aralık 1, 2018

, tıbbi bir koruyucu olmasının yanı sıra gerekli eğitimler alınmadan yapılmaması gereken bir tür tedavi yöntemidir. Tekirdağ kapaklı masaj salonu Bu eğitimler arasında önemli olan nokta ise manevralar konusunda bilgili olmaktır. Günümüzde oldukça yaygın olan manevra yani el hareketlerinin çoğunluğu 18. yüzyılda P. Kapaklı masaj salonu Henri Lig adlı bir bilim insanı tarafından uygulanan İsveç masaj türüne ait hareketlerdir.

Bunlar arasında efrolaj tekniği, avuç içi ve parmaklarla vücudun kenar kısmından merkeze doğru uygulanan sıvazlama ve okşama tekniğidir. Bu masaj tekniği, her terapinin başlangıç ve bitişinde uygulanan yöntemdir. Tekirdağ kapaklı masaj salonu . Friksiyon, aynı şekil el hareketleriyle yapılan ovma ve sürtme hareketidir. Kan dolaşımının hızlanması, hareketlilik ve elastik bir yapıya bürünmesini sağlar. Petrisaj, yumuşak olan dokunun parmak ve el ile çekilerek farklı şekillerde yuvarlanması ve döndürülmesi işlemidir.

Bu uygulama ile kaslar rahatlar ve dinlenir. Presyon, elin iç ve dışıyla yapılan baskı ve sıkıştırma manevralarıdır. Ciltte ki dolaşımı hızlandırır. Son olarak perküsyon hareketi ise, hafif ve ritimli bir şekilde vuruş manevralarıdır. Burada sinirler uyarılarak laktik asitlerin dağılması sağlanır.