Tekirdağ Masaj Salonu Zeynep

By | Aralık 1, 2018

Esas olarak tıpta kas, sinir sistemleri ve kan dolaşımının işleyişini düzenlemek ve iyi duruma getirmek için belirli yöntemlerle belirli yerlere uygulanan işleme masaj denir. tekirdağ masaj salonu El ile ya da farklı bir araç yardımıyla uygulanmasının yanı sıra rahatlatıcı özelliktedir.

Günümüzde üç bin yıl önce Çin toplumlarında uygulanan bir yöntemdir. Daha sonra özellikle Yunan tıpçıları tarafından sık sık kullanılmış olup çeşitli kemik çıkması ve burkulması tedavisinde kullanılmıştır. Tekirdağ masaj salonu 19. yüzyılda ise Ling adlı bir hekim, eklem hastalığı olan kişilere bu yöntem ile tedavi edilmelerini önermiştir. Bu önerinin ardından tüm dünyada hızla yayılma göstermiştir ve yayılan bu türlerinin hemen hemen hepsi doğu kökenli olmasıyla bilinir. tekirdağ masaj salonu . En sık rastlanan türlerinden biri olan klasik masaj ise 19. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren tanınmaya başlanmıştır.

tedavisi yorgunluğu gidermek, stresi azaltmak, hareketsiz kalmaktan dolayı oluşmuş kas ya da kemik rahatsızlıklarını tedavi etmek, ciltte görülen sıkıntılardan biri olan selüliti tedavi etmek, omurga ağrılarını dindirmek, bel ve sırt ağrılarının giderilmesin de oldukça etkili bir yöntemdir.